top of page

MEHTAP
MEL STEFOU

GBG'nin Kurucusu, Stil Danışmanı

Avustralya doğumlu Mehtap Mel Stefou, çok genç yaşta Avustralya’nın öncü firmaların vitrin düzenlemeleriyle moda sektörüne ik adımlarını attı. 2010 yılından beri ise bu serüvenini İstanbul’a Stil Danışmanlığı ile taşıyan Mel, 2017 yılında IMA Istanbul Fashion Academy’den mezun oldu.

Yalnızca Türkiye’nin önde gelen sanatçılarına değil, aynı zamanda Snoop Dogg, Pitbull, 50 Cent, Busta Rhymes gibi Hollywood starlarına verdiği danışmanlık hizmetleri ile bu sektörde uluslararası bir marka haline geldi. Stil danışmanlığı ile birlikte uzun yıllar boyunca hem celebrity imaj danışmanlığı hem de alışveriş koçluğu yaptı.

Mel, moda sektöründeki yılların birikimini gelinler ve damatlar ile buluşturuyor ve en özel günlerinde kendilerini star gibi hissetmelerini sağlayacak imaj danışmanlığı hizmeti veriyor.

GBG/Gallery of Bride & Groom markasını kurarak gelinler ve damatlar için yeni bir çağ başlatıyor. 

Mehtap Mel Stefou

L'OFFICIEL WEDDING

TEMMUZ '23 SAYISI

MEHTAP MEL STEFOU RÖPORTAJI

GBG NEDİR? 

GBG, gelin ve damadın yol arkadaşı. Hayallerdeki gelinliği ve damatlığı bulma yolunu gösteren, çiftlerin, en özel günlerinde birer yıldız gibi parlamalarını sağlayan, tam kapsamlı bir “stil danışmanlığı” hizmetidir. 

 

GBG'NİN AÇILIMI NEDİR?

Gallery of Bride & Groom

GBG MARKASI NASIL DOĞDU?

Gelinlerin kafa karışıklığı ve stres sebebiyle, çok yanlış gelinlikler seçtiğini ya da yanlış seçilen makyaj ve saç stili sonucu potansiyellerinin çok altında kaldiklarini gordum. Bu tarz pişmanlıklar sebebiyle düğün fotoğraflarına bakamayan kadınlar tanıyorum. İşte, tam da bu yüzden, gelinler gerçek tarzlarını yansıtabilsin ve düğün süreci stres kaynağı olmaktan çıksın diye doğdu GBG.

 

GBG TAM OLARAK NE YAPAR?

Markalardan ve tasarımcılardan randevuları oluşturur. Gelinle alışveriş turuna çıkar. Provalara eşlik eder. Gelinliğin ruhu ve gelinin yüz hattına göre makyaj ve saç stilini belirler. Talebe göre makyaj ve saç ekibini de oluşturur. Düğün günü, gelinlik giydirilmesinden fotoğraf çekimi kurgusunun yönlendirilmesine, son rötuşlardan piste atılan ilk adıma kadar gelinlerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermek icin yanında olur.

GBG'NİN KATKILARI NELERDİR?

Gelinleri ve damatları tarzlarına ve bütçelerine göre en doğru markalarla ve tasarımcılarla bir araya getirir. Fiziksel özelliklere uygun olarak giydirir. Yanlış modellerle ve yanlış fikirlerle zaman kaybını engeller. Karşılaşılabilecek satış odaklı yönlendirmelerden korur. Bilinçli seçimler yapılmasını sağlar.

GBG STİLİ NASIL OLUŞTURUR?

GBG, stili oluştururken, gelinliğin tarzına, düğün mekan konseptine uygun makyaj, saç stili, aksesuar, ayakkabı, duvak ve buket seçimini de beraberinde belirler. Gelinlik bütünün bir parçasıdır. Kusursuz bir görünüm için tüm detaylar uyum içinde olmalıdır.

GBG HAKKINDA EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ VAR MI?

GBG hizmeti bir lüks değil, bir ihtiyaçtır. Türkiye'nin ilk 'bridal styling' hizmetidir. Gelin ve damatlara üst düzey konfor sunmak için tasarlanmıştır. Müşteri ve marka arasında köprü oluşturarak, her iki taraf arasında oluşabilecek tüm hata ve risklerini de ortadan kaldırır. GBG geleceğin yeni konseptidir.

GELİN VE DAMATLARA BİR MESAJINIZ VAR MI?

Söz veriyorum, birlikte bir sihir yaratacağız. Ve o sihir siz olacaksınız.

 

Röportaj
bottom of page